Давно не писали оглядів, хоча писать є про що. Тут буде короткий огляд паверметра з Алі
У нас вже був пост про паверметри з Алі. І все з тими поверметрами SIGEYI було і є добре, аж до того моменту, як виробник вирішив їх оновити. Нова версія працює прям погано, особливо враховуючи те, шо ціна збільшилась.
Кому цікаві деталі – огляд на ютубчику від GPLama:
Правилом хорошого тону перед покупкою поверметра є ознайомлення з оглядом від GPLama, і якщо такого огляду ще нема, то може краще трохи почекати.
Повернемось до суті поста. Нам потрібен +1 паверметр, і треба шось обрати. Це має бути бюджетний (+- 300$) девайс для шатунів Shimano.
Аналіз ринку і Аліхи показав, що єдиний варіант який є – це XCADEY XPOWER Gen2.
Нажаль, у GPLama є відео і про нього, і як ви розумієте, воно не дуже позитивне:
Але – є люди, у яких нема проблем з XCADEY, також у нас є станок Garmin Tacx NEO 2T, то можна ризикнути, і в домашніх умовах перевірити, як буде працювать XCADEY.
Ціна. На офіційному сайті ціна вища, за Алішну:

Ціни на Алішці нижчі, але різні лоти мають якесь нелогічне формування ціни.
Скріншот нижче – з моменту, коли ми обирали, де на Алі купить шатуни:

Звісно, самим цікавим виглядав лот з шатунами Shimano SLX і нарроу-вайд зіркою. Їх і взяли:

Хоба вжух вам посилка 🙂

Було питання до шатунів – чого такі дешеві, може паліво?

Виявилось – не паліво. Проблема в іншому – це не “сучасні” шатуни, бо вони розраховані під чейнлайн 52мм:

Як виглядають шатуни з чейнлайном 52мм на рамі з чейнлайном 55мм можна побачити нижче.
Норроу-вайд зірка гарантовано проточить раму, так їздити не можна:

Добре, що в запасах була звичайна, не-нароувайд зірка, з якою зазор виглядає більш-менш пристойно:

Ну, то й таке. Саме цікаве – як паверметр працює.
Поставили вел на станок Garmin Tacx NEO 2T, і давай крутити. Тобто – дані з 2 паверметрів писались одночасно.
Оріентувались по станку, крутили 150-200-250-300вт з паузами.
Garmin:

XCADEY з дефолтними налаштуваннями. Офсет ми не міняли, в аппці показує = 0%:

Видно, що XCADEY показує відчутно нижчу потужність.
Було зроблено декілька аналогічних одночасних тестів, щоб підібрати правильний офсет. Пробували +12, +10 та +8 відсотків. З +8% вийшло якраз +- що б ми і хотіли бачити.
Garmin:

XCADEY з офсетом 108%:

Офсет 108% нам виглядає задовільним, бо є логічним те, що на павуку потужність буде показуватись трохи вищою, ніж на втулці, через втрати на ланцюгу.
Перед початком тестів XCADEY ми порівняли наш старий паверметр SIGEYI з тим самим станком Garmin.
Garmin:

SIGEYI:

Тобто, XCADEY з офсетом 108 показує +- те саме, що і SIGEYI без офсета. Свого часу з тестуванням SIGEYI ми не морочились, бо про них були дуже хороші відгуки.
Якщо підсумувати наші тестування XCADEY з різними офсетами, то маємо отаку табличку:

Табличка з порівнянням даних з Garmin, та XCADEY з офсетом 108% з урахуванням втрат на трансміссії:

Висновки по роботі XCADEY
- Перший тест, в якому не мінявся офсет на XCADEY, показує якусь маячню. Є враження, що на девайсі з заводу стоїть офсет менший за 0, але аппка це значення з девайса не не підтягує. По цифрах це виглядає, наче на девайсі по замовчанню маємо офсет +-90%
- Девайс точно потрібно налаштовувати, оновлювати, і калібрувати. Бо з коробки наш девайс показував потужність на 10 відсотків нижчу, ніж Garmin
- Основний тест, який показував проблеми з XCADEY, ми не робили. Суть теста – крутимо 250вт, спрінтуємо на 800+вт, крутимо 250вт, порівнюємо. У GPLama саме такого рода тести часто показують проблеми – показники після спринту починають плавати, і паверметр після або занижує, або завищує потужність
- Надійність XCADEY все ще під питанням. Нажаль, вони все ще продовжують ламатись і виходити з ладу
- Нажаль, бюджетних і гарантовано робочих паверметрів на Алішці більше нема. Треба було купувать SIGEYI AXO, коли вони ще були в наявності
На Алі з*являеться купа нових дешевих паверметрів, то ж будемо чекати на їх тести і огляди, бо паверметр за 100$ – це прям халявка 999 рівня.

